4
Лютий 2023року
запитання — відповідь

Як унести правки до Неприбуткового звіту, якщо граничний термін подання не минув

Відповідає Олена Озерова,
експерт з обліку та оподаткування, Київ

У січні подали Неприбутковий звіт із помилками. Граничний термін подання 01.03.2023 ще не минув, тому подаватимемо «Звітний новий». Як позначити виправлення в Неприбутковому звіти?

Єдине джерело інформації про те, як унести правки до поданого Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі — Неприбутковий звіт) до закінчення граничного строку подання, — ЗІР, категорія 102.04. Роз’яснення не інформативні. Податківці лише відзначають:

«…у разі необхідності уточнення показників, які відображаються у частині I Звіту, неприбутковою організацією також може бути поданий Звіт з позначкою «звітний новий», навіть якщо це не призводить до визначення податкових зобов'язань».

«Звіт з позначками «звітний новий» повинен містити повну інформацію про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за звітний (податковий) період».

Якщо КНП протягом року не порушило правил для неприбутківців, що визначає пункт 133.4 Податкового кодексу України, а помилка пов’язана з неправильним визначенням доходів/витрат у частині І Неприбуткового звіту, коригуйте звіт за алгоритмом:

  • у вступній частині проставте позначку «×» біля виду звіту «Звітний новий»;
  • у частині І Неприбуткового звіту зазначте правильні показники з урахуванням уточнень, якщо помилки не спричинили нарахування податкового зобов’язання з податку на прибуток;
  • частину «Виправлення помилок» Неприбуткового звіту не заповнюйте;
  • подайте звіт із виправленнями контролерам до 01.03.2023.

Пам’ятайте, що невід’ємна частина Неприбуткового звіту — фінансова звітність. Тож якщо помилка вплинула на вже подану фінзвітність, уточніть і її показники.

Зміни до нацстандартів: облік НМА та форми фінзвітності для єдинників
№ 4, 2023
Як КНП задокументувати безоплатний генератор від Червоного Хреста