22
Листопад 2023року
інструменти бухгалтера
електронний журнал

Запрошуємо на вебінар «Інвентаризація у медичному КНП — 2023»

Ваше запрошення на вебінар

На вебінарі отримаєте відповіді на нагальні запитання щодо річної інвентаризації в умовах війни. Попри війну провести річну інвентаризацію необхідно, адже вона — гарантія достовірності даних річної фінзвітності. А фінзвітність КНП подають, зокрема, у складі Неприбуткового звіту. За непроведення річної інвентаризації закон передбачає відповідальність. Так само як і винятки для підприємств у зоні бойових дій. Більше інформації, а також відповіді на запитання — на вебінарі. Запрошуємо реєструватися. Зустрічаємося: 14 грудня, 14:00.

Запитання ставте в електронному журналі «Головбух Медицина».

Кількість запитань необмежена, а захід безоплатний
Щоб отримати якомога більше адресної інформації, скористайтеся можливістю поставити запитання лектору. Для цього надрукуйте свій запит у віконечку в кінці цієї публікації.

Лектор: Олена Озерова, керівник Експертної групи Експертус Головбух

Програма

• Воєнні особливості інвентаризації: чи можна не проводити

• Відсутні матеріально відповідальні особи, неповна комісія: як провести інвентаризацію

• Окуповані активи та знищені первинні документи: як інвентаризувати

• Зруйновані та пошкоджені основні засоби, мобілізоване авто, пальне на зберіганні у постачальника, лікарські засоби та медвироби: як облікувати результати інвентаризації

Поставте запитання щодо інвентаризації, щоб отримати на вебінарі індивідуальну консультацію. До зустрічі!

0 символів із 1500
Ваші колеги написали:
2. Доброго дня!Під час воєнного стану,чи обов'язково проводити інвентаризацію????
Відповідь редакції:

Добрий день.  Докладні відповіді на це та інші нагальні запитання щодо інвентаризації є у статті "Інвентаризація-2023: відсутні МВО, неповна комісія та інші воєнні нюанси" emedbuh.expertus.com.ua/10011465

Якщо ви ще не передплачуєте наше видання, можете оформити демодоступ і прочитати: і щодо обов'язковості, і щодо кадрових проблем інвентаризації, і щодо відповідальності. Інформації багато. Тут наведу фрагмент статті - два запитання з відповідями

Чи проводити інвентаризацію, якщо триває воєнний стан?
Так, обов’язково. Річну інвентаризацію проводять перед тим, як складати річну фінзвітність. Мета — підтвердити достовірність її даних. Причому потрібно встигнути зробити це до дати балансу, а саме до 31.12.2023 (ст. 10 Закону про бухоблік, п. 7, 10 розд. І Положення № 879). Положення № 879 визначає конкретні строки інвентаризації для різних видів активів і зобов’язань (п. 10 розд. І). Можливість змінити їх від воєнного стану не залежить. 

Чи можна скористатися пільгою за Законом № 2115 — подати фінзвітність після війни і не проводити інвентаризацію 2023 року?
Проведіть річну інвентаризацію та складіть фінзвітність у звичайні строки, що встановлює Порядок № 419. Закон № 2115, справді, дозволяє підприємствам перенести звітування — подати фінансові звіти за весь період, коли їх не подавали, протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану / стану війни (ч. 1, п. 1 Закону № 2115). Але! Право не подавати фінзвітність і, відповідно, не проводити інвентаризацію стосується фінзвітності для органів статистики й інших користувачів. 
КНП подають фінзвітність ще й у складі Неприбуткового звіту. Відповідно, пільга не працює. Не уникнути звітування і платникам податку на прибуток. Адже Закон № 2115 не регулює податкових взаємовідносин (ч. 1 п. 5 Закону № 2115). А для прибутківців фінзвітність є невід’ємною складовою декларації з податку на прибуток (п. 46.2 Податкового кодексу України; ПК). Тож вони мусять інвентаризувати активи та зобов’язання, перш ніж складатимуть фінзвітність за 2023 рік, навіть якщо не звітуватимуть до органів статистики. Виняток зроблено для прибутківців, які через війну не мають можливості виконувати свої податкові обов’язки і підтвердили це документально. Такі платники не проводять інвентаризацію, не подають ані фінансової, ані податкової звітності. 

Юрособи-єдинники фінзвітів до ДПС не подають. Тобто формально вони можуть скористатися воєнними пільгами за Законом № 2115. Проте закон приписує проводити інвентаризацію перед складанням, а не поданням річної фінзвітності. Тож і для них не скасували обов’язку складати фінзвітність. Отже, якщо єдинник має можливість виконувати свої податкові обов’язки, він зобов’язаний скласти фінзвітність за 2023 рік і підтвердити її даними річної інвентаризації.

1. Добрий день! Приватний медичний заклад, юрособа на загальній системі оподаткування, платник ПДВ. Які відмінності у нас при проведенні річної інвентацізації, від КНП?
Запрошуємо на вебінар «Резерв оплати відпусток для ЗОЗ»
№ 22, 2023
Календар-шпалери для робочого стола: грудень