2
Січень 2024року
інструменти бухгалтера
електронний журнал

Запрошуємо на вебінар «Неприбутковий звіт КНП — 2023»

Вебінар допоможе КНП відзвітувати про використання доходів (прибутків), подати Неприбутковий звіт і підтвердити неприбутковий статус. Отримаєте підказки та зразки, як заповнити Неприбутковий звіт і виправити помилки. Особлива увага — даним про благодійну й гуманітарну допомогу. Окремо обговоримо неприбуткові ризики й заходи, щоб їх оминати.

Зустрічаємося: 1 лютого, 11:00.

Програма

• Доходи і витрати неприбуткової організації: як не помилитися у рядках

• Ризикові операції: проводимо аудит

• Благодійна й гуманітарна допомога: як показати у звіті та додатку ГД

• Помилки у неприбутковому звіті: як виправити

Поставте запитання щодо Неприбуткового звіту, щоб отримати на вебінарі індивідуальну консультацію:

0 символів із 1500
Ваші колеги написали:
16. В налоговой сказали не важно есть вы в реестре или нет все равно если стоит гуманитарная помощь в накладной или акте то надо ставить сумму в строку гуманитарку и. додаток заполнять
Відповідь редакції:

Все правильно, адже загальна позиція ДПС висвітлена у ЗІР, категорії 102.04: у разі здійснення операцій із гумдопомогою, як отримувачі, так і набувачі складають рядки із інформацією та додаток ГД до Неприбуткового звіту. На цьому ми також наголошували на вебінарі.

Крім цього Закон України «Про гуманітарну допомогу» від 22.10.1999 № 1192-ХІV (далі — Закон № 1192) відзначає обов’язок отримувача перебувати у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Проте, за приписами п. 3-1 ст. 15 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1192 в період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування особи, визначені у статті 1 Закону, набувають статус отримувача гуманітарної допомоги незалежно від їх включення до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги.  

15. Ми КНП і є набувачем гуманітарної допомоги. На сайті, як отримувачі гуманітарної допомоги не реєструвалися. Проте, на протязі року отримуємо перерозподілену гумдопомогу від обласної лікарні. Запитання: чи повинні ми заповнювати Додаток ГД, розділ ІІ " Отримано гуманітарну допомогу"? Дякую. [email protected]
14. Доброго дня! Хочу спитати - яка ознака неприбутковості має бути у КНП? У нас 0031, але ж ми крім коштів з міського бюджету отримуємо кошти від НСЗУ. як змінити якщо потрібно, ми звернулися до податкової а вони просто надали відповідь по те що у нас 0031. - На території лікарні організовано пункт незламності, З міського бюджету лікарні виділили кошти на харчування та посуд (печиво,чай) Чи маємо право лікарня витрачати кошти для населення міста , що звертається до пункту . Чи не втратимо статус неприбутковості від таких дій?
Відповідь редакції:

Добрий день. Дякуємо за запитання. Ознака неприбутковості КНП — 0048. Якщо маєте інакшу, радимо змінити її за порадами зі статті: "Хто та як має змінити ознаку неприбутковості"  https://emedbuh.expertus.com.ua/978983
Пункт незламності на базі КНП, неприбуткову безпеку  та  витрати в цьому контексті  розглянули у статтях: 1) "Пункт незламності y КНП: організація, облік і неприбуткова безпека" https://emedbuh.expertus.com.ua/10003673 2) "Лайфхаки для бухгалтера: пункт незламності — силами КНП" https://emedbuh.expertus.com.ua/10011437

На вебінарі експерт повернеться до вашого запитання.

13. Як правильно заповнити уточнюючий звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за минулий звітний період?
12. Доброго дня. Благодійна організація-набувач міжнародного гранту- працюємо по затвердженим бюджетам,де витримується пропорція 80на 20 (програмне/ адмін),а у формі 2 до балансу також має дотримуватись таке співвідношення, відповідно 92 і 94рах?Дякую.
11. Вітаю! Таке питання: надали грошову допомогу неприбутковій організації. Чи достатньо: листа про допомогу, наказ директора, та виписки банку?
10. Ми КП центр первинної допомоги , на протязі року отримували з обласного департаменту медикаменти та вироби медичного призначення по розпреділенню ДОЗ згідно їхніх наказів , в свою чергу ДОЗ отримував дані вироби гуманітарно , нам потрібно показувати дані надходження у звіті неприбутковості у додатку ГД ?
9. Ми КНП і є набувачем гуманітарної допомоги. На сайті, як отримувачі гуманітарної допомоги не реєструвалися. Проте, на протязі року отримуємо перерозподілену гумдопомогу від обласної лікарні. Запитання: чи повинні ми заповнювати Додаток ГД, розділ ІІ " Отримано гуманітарну допомогу"? Дякую.
8. У 2023 році медичне кнп за рішенням засновника передавало частину лікарських засобів іншому медичному кнп, яке розташоване в зоні активних бойвих дій. По бухгалтерському обліку дана операція відображена проводкою Дт 949 кт 201. Чи потрібно цю операцію десь відокремлювати в звіті неприбутковця. Якщо так, то в якому саме рядку
7. 7.Медичне КНП звіт неприбутковця повинно складати за касовим методом чи все ж таки дані звіту повинні відповідати звіту про фінансовий результат, по принципу нарахованих доходів і витрат
6. Якщо Благодійна організація отримала як гуманітарну допомогу авто (без мита, без ПДВ) і потім передало за Актом-прийому передачі військовому (Запит від військового є, Акт з військовим є, копії військового квітика є), Наказ по БО про передачу від БО до військового є, в 45 днів встигли. Як вірно відобразити в обліку таку ситуацію? Чи виникають податки? В 4 ДФ показала суму переданого авто як благодійну допомогу ФО-військовому тільки в стр. 3 і 3а, а в 4 і 4а - нулі, без податків 18% і 1,5% - чи вірно так? І в річній Звітності неприбутківця показувати цю операцію через Додаток "Гуманітарна допомога" чи можно без цього Додатка відобразити в частині 1 (надходження благодійної допомоги) і 2 (витрачено на благодійну допомогу). Інших господарських операцій в БО не було.
5. Доброго ранку. Чи є загроза втратити неприбутковість при оплаті страхування працівників :1.добровільно-пожежної дружини - відповідно ЗУ"Про пожежну безпеку","Положення про порядок, умови обов'язкового особистого страхування членів ДПД" затвердженого КМУ 03.04.95р.№232 2. водіїв автотранспорту закладу
4. Чи відображається у додатку ГД інформація щодо використання гуманітарної допомоги, адже згідно розяснень ДПС у графах 1 – 9 розд. ІІІ «Розподілено гуманітарну допомогу за цільовим призначенням за звітний (податковий) рік» Додатка ГД до Звіту із зазначенням, зокрема, найменування та кількості фактично розподіленої (використаної) гуманітарної допомоги
3. 4. Відповідно до ЗУ 1192 отримувачі та набувачі гум.доп. мають щомісячно звітувати до відповідного уповноваженого державного органу з питань гум.допомоги звіт про наявність та розподіл гум. допомоги до повного викоритання. Що це за орган? Куди конткретно треба звітувати?
2. 1.Відшкодування орендарями комунальних послуг в яку колонку відображати: 1.5 чи 1.11? 2. Дохід від отримання матеріалів централізованого постачання відображати в колонці 1.4 чи 1.11? 3. Чи відображати (як?) основні засоби отримані в якості гуманітарної допомоги? Такі основні засоби в фінансовому звіті (Ф2-м) відображені тільки як амортизація, тобто визнано дохід та витрати на суму амортизації? Наприклад: отримано та введено в експлуатацію ОФ на суму 500 000грн. Нараховано амортизацію на суму 25000 грн. Відповідно визнано дохід та визнано витрати на суму амортизації 25000грн., відображено в Ф2 в рядку 2240 та 2050. Тобто витрати дорівнюють доходам, а в неприбутковому звіті суми мають відповідати Ф2. Питання: чи відображати в додатку 1.6.2 ГД суми нарахованої амортизації таких ОЗ. Якщо так. Чи можна внести зміни в звіт за 2022рік?
1. Ми КНП і є набувачем гуманітарної допомоги. На сайті, як отримувачі гумдопомоги не реєструвалися. Проте, на протязі року отримуємо перерозподілену гумдопомогу від обласної лікарні ( обласна лікарня теж є набувачем гумдопомоги). Запитання: чи повинні ми заповнювати Додаток ГД, розділ ІІ " Отримано гуманітарну допомогу"?
№ 2, 2024
📅 Календар на 2024 рік [Скачати]